<-

Magazín

Na aký rošt ideálne uložiť penový matrac

Zaobstarali ste si nový penový matrac, ktorý sľuboval lepší, kvalitnejší a pohodlnejší spánok, ale ešte to podľa vás nie je ono? A uložili ste ho na správny rošt? Jeho konštrukcia je dôležitá, ako pre vás, tak pre matrac. Zoznámte sa s roštami, ktoré vášmu matracu dodajú nový rozmer.

Samotný matrac váš spánok nespasí

Nový matrac nie je všetko. Ak si od neho sľubujete zázraky, koniec bezsenných nocí a bolesti chrbta, môže vás sklamať aj ten najkvalitnejší. A úlohu v tom nehrá ani to, či je vyrobený z niektorej z moderných pien, latexu alebo pružín.

Bolesti chrbta i krčnej chrbtice nás ale najlepšie dokáže zbaviť zbaviť matrac vyrobený z tzv. pamäťovej peny. Dokonalo sa prispôsobuje krivkám tela a poskytuje oporu tam, kde ju najviac potrebujeme. Samozrejme platí, že čím vyššia vrstva pamäťovej peny v matraci je, tým lepšie.

Lepšie výsledky v riešení zdravotných komplikácií ale dokáže len so správnou podporou, teda roštom, na ktorý je uložený. Tých je na výber niekoľko druhov, pevný, lamelový alebo polohovateľný. Ktorý je ideálny pod penový matrac?

Pevný alebo polohovateľný?

Penové matrace majú veľkú výhodu v tom, že sú veľmi elastické a prispôsobivé. Uložiť ich teda môžete na všetky typy roštov a nemusíte sa báť, že by ste im ublížili. Vyhnúť by ste sa ale mali pevnej doske, ktorá matracu nedopraje dostatočné odvetrávanie.

Za nás odporúčame, aby ste kvalitnému penovému matracu dopriali čo najkvalitnejší rošt. Ideálne je uložiť ho na lamelový rošt, či už pevný alebo polohovateľný, s maximálnym rozostupom lamiel 4 cm. To z toho dôvodu, aby sa predišlo zbytočnému preťažovaniu v miestach, kde oporu nemá.

Ako si vybrať medzi pevným a polohovacím lamelovým roštom?

  • Pevný lamelový rošt postačí tým, ktorí posteľ využívajú skutočne len pre spánok. Pri vybraných modeloch máte tiež možnosť ovplyvniť jeho tvrdosť, a to vďaka posuvným gumičkám v oblasti bedrovej chrbtice.
  • Polohovací lamelový rošt poteší každého, kto v posteli trávi veľa času, či už dobrovoľne alebo zo zdravotných dôvodov. Polohovanie pod hlavou ocenia čitatelia, filmoví nadšenci aj milovníci raňajok do postele. Polohovateľná oblasť nôh príde vhod napríklad ženám v tehotenstve. Úplnou nevyhnutnosťou je potom polohovateľnosť roštu pre pacientov pri rekonvalescencii po operácii, osoby dlhodobo pripútané na lôžko i seniorov. V takýchto prípadoch už stoja za zváženie vyššie investície do elektricky ovládaného roštu, ktorý uľahčí veľa práce.
Páči sa vám tento článok? Podeľte sa s ostatnými: