<-

Záruky kvality matracov Curem

Záruky kvality matracov Curem

Luxusné matrace Curem prinášajú špičkovú technológiu do vašich spální. Opierajú sa o poznatky z technológií známých z letu do vesmíru a svojimi unikátnymi vlastnosťami ručia za najvyšší možný spánkový komfort s maximálnymi ortopedickými vlastnosťami.

Luxusné matrace Curem prispievajú k hlbokému a kľudnému spánku a pomáhajú predchádzať a zmierniť pohybové, svalové a kĺbové bolesti.

Chcete vidieť dôkazy, že si matrac Curem titul "luxusný" naozaj zaslúži? Pripravili sme pre vás 10 kritérií, vďaka ktorým matrace Curem spĺňajú aj tie najvyššie nároky.
 

 1. Mechanické záťažové testy
 2. Klinické hodnotenie
 3. Testovanie prístrojom ErgoCheck
 4. Premyslená konštrukcia matracov pre dvojposteľ
 5. Špeciálna lenivá pena Curefoam
 6. Kontrola pôvodu a kvality
 7. Poťah Curem Cooper
 8. Ramenná kolíska
 9. Desaťročná záruka
 10. Patríme do programu Dr.Sleep

1. Mechanické záťažové testy

Všetky matrace sú vo fáze prototypu podrobené mechanickému záťažovému testu. Každý matrac je teda namáhaný 200.000 mechanickými cyklami. Hodnotí sa miera preležania, zmäkčenia a deformácie v rôznych smeroch. Pri matracoch Curem sa namerané hodnoty odolnosti pohybujú medzi 99 – 100 %.

2. Klinické hodnotenie

Všetky matrace Curem sú zaradené do programu dôkladného testovania a posudzovania klinickej kvality.

3. Testovanie prístrojom ErgoCheck®

Prototyp každého matraca starostlivo meriame prístrojom ErgoCheck®, ktorý vyhodnocuje zaťaženie partií tela a protitlak pien matracov. Na matrac necháme zaľahnúť ľudí rôznej váhy, výšky i proporcií a podľa výsledkov 3D grafu upravujeme tuhosť aj zloženie matraca tak, aby 100 % vyhovovalo danej cieľovej skupine.

4. Premyslená konštrukcia matracov pre dvojlôžka

Matrace Curem sa od bežných matracov odlišujú aj v ďalšom dôležitom konštrukčnom detaile: matrace Curem v rozmeroch pre dvojlôžka do rozmeru 200x200 cm majú ložnú plochu jadra vyrobenú z jedného kusu (to je možné vďaka odolnosti a najvyššej akosti CuremfoamTM VISCO pien). Konkurenčné výrobky mávajú ložnú plochu zlepenú z dvoch kusov.

Matrace Curem nie sú typickými partnerskými matracmi – nemajú rovnakú konštrukciu ložných plôch s rozdielnymi tuhosťami. Použité špeciálne peny CuremfoamTM (to je to tajomstvo) majú také vlastnosti, že jedna ložná plocha vyhovie väčšine užívateľov s rôznymi hmotnosťami a požiadavkami na tuhosť lôžka. Navyše si každý z radu matracov Curem môžete objednať v klasickej či zvýšenej tuhosti (varianty Hard). Vyskúšajte si ich na vlastnom chrbte u predajcov Curem.

5. CuremfoamTM

Luxusné matrace Curem vyrábame výhradne z vlastnej vysokoobjemovej peny CuremfoamTM, lenivej peny najvyššej kvality. Peny CuremfoamTM navodzujú pri spaní stav beztiaže čo nenájdete v žiadnom inom matraci na trhu. Používame niekoľko typov pien:

CuremfoamTM Visco 85, CuremfoamTM Visco 50

Chránený materiál značky Curem. Špeciálne lenivé peny vysokej objemovej hustoty najvyššej kvality. Používajú sa výhradne v matracoch Curem. Navodzujú efekt podobný „stavu bez tiaže“. Vynikajúca podpora chrbtice. Pre najvyšší dosiahnuteľný komfort spánku vždy hľadajte ochrannú známku CuremfoamTM.

CuremfoamTM

Pena vysokého objemu – chránený materiál značky Curem. Je známa svojou priedušnosťou, skvelou bodovou elasticitou, dlhou životnosťou a pevnosťou. Vyniká vysokou objemovou hustotou, čo v praxi znamená dlhú životnosť, vzdušnosť, pohodlie a v spojení s ostatnými komponentami matracov Curem maximálny možný komfort pre celé Vaše telo. Nájdete ju základniach matracov Curem C1000 – C5000 EGO

CuremfoamTM Visco BSF.

Vysokoobjemová viskoelastická (termoaktívna) BIO pena, vyrobená zo sójových olejov. Pena je vyrábaná tak, aby mala vysokú zotrvačnosť – má navyše optimalizovaný odpor proti stlačeniu. Túto penu nájdete v modeli Curem C5000 EGO v tzv. „ramenných kolískach“, kde vďaka svojim vlastnostiam umožňuje maximálnu možnú stabilizáciu ramena pri jeho súčasnom uvoľnení do prirodzenej polohy počas spánku na boku.

6. Kontrola pôvodu a kvality

Všetky matrace Curem sú vyrobené iba z materiálov najvyššej akosti. Každá dodávka vstupných surovín, pochádzajúcich výhradne z EÚ, je predmetom dôslednej kontroly. Sú používané výhradne peny CuremfoamTM, CuremfoamTM Visco, CuremfoamTM Visco BSF. Jedná sa o peny vysokej hustoty. Tieto peny používa výhradne značka Curem a nenájdete ich v žiadnych iných matracoch. Každý matrac Curem je pred expedíciou kontrolovaný nezávisle na sebe dvomi pracovníkmi výstupnej kontroly a spolu s výsledkom zaevidovaný. Spánok na matraci Curem je cestou do ríše komfortu a zdravia. Tím Hilding Anders Česká republika a.s., dízia Curem. zaznamenajú.

7. Poťah Curem Cooper

Luxusný poťah matracov Curem je ľahko snímateľný, prateľný na 60°C a vďaka dvojdielnemu prevedeniu sa vlezie aj do bežnej práčky. Dodávame ho v tradičnej bielej farbe PURE, alebo v elegantnej čiernej BLACK. Zloženie je 78 % bavlna najvyššej akosti, 22 % polyesterové vlákna.

Poťahy preosievajú precíznou technológiou modernými CNC vzormi navrhnutými v počítači. Každý poťah preosievajú zvlášť.

U matracov Curem C3000, C4000 a C5000 EGO navyše poťah preosievajú vrstvou visco peny pre ešte vyšší komfort; poťah znáša aj chemické čistenie. Zadarmo naviac získate prateľný a ľahko snímateľný matracový chránič.

8. Ramenná kolíska

Slúži k optimalizácii protitlaku v oblasti ramien – dochádza tu k zmenšeniu tuhosti a zvýšeniu zotrvačnosti efektu lenivej peny. Ramenná kolíska je vyrobená z viscoelastickej bio peny, vyrobenej na báze sójových olejov. Vyznačuje sa odlišnými parametrami protitlaku, mierou stlačenia a navyše je veľmi vzdušná a odolná. Vďaka použitému bio materiálu je veľmi vhodná pre alergikov . Ramennou kolískou z bio viscoelastickej peny je vybavený matrac C5000 EGO v oboch svojich častiach tak, aby bolo možné matrac otáčať pri zachovaní výhody jeho použitia.

9. Desaťročná záruka

Luxusné matrace Curem s dlhou zárukou. Regresívna záruka 10 rokov na jadro matraca. Od 0 do 6 rokov má zákazník právo na plnú úhradu. Od 7 do 10 rokov bude úhrada krátená o 20 % každý rok.

10. Dr.Sleep® projekt

Matrace Curem sú súčasťou programu Dr.Sleep® pre výber najvhodnejšieho matraca. Tohto pomocníka nájdete u predajcov matracov Curem, označených samolepkou Dr.Sleep®, vo forme ľahko použiteľného dotykového počítača (zoznam predajcov na www.curem.sk). Vyskúšať si ho môžete nezáväzne tiež on-line na webových stránkach www.drsleep.sk. Na internetových stránkach www.curem.cz je k dispozícii tiež poradňa odborníka.

Rozmery matracov

 • Matrace dodávame v rozmeroch: 80x195, 85x195, 90x190, 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 cm.
 • Na prianie vyrobíme aj predĺžené matrace na 210 alebo 220 cm - Informujte sa u svojho predajcu.