Taštičkové matrace

Medzi ľuďmi sú niekoľko rokov známe a vyskúšané pružinové matrace. Tie sa začali používať už v 18. storočí, avšak poznáte "taštičkové matrace"? Zoznámte sa, prosím ....

Pružiny v taštičkách?

Áno, takmer doslova to tak je. Jadro taštičkových matracov je tvorené z oceľových pružín, ktoré sú každá zvlášť zabalená do sáčku z textilnej látky (tzv. taštičky - odtiaľ názov taštičkové). Bežne ich obsahujú cca 400 ks. Tieto taštičky sú od seba oddelené, preto môžu reagovať na zmenu polohy tela svojho užívateľa každá samostatne. Oproti bežným pružinovým matracom, kde pruží celá ložná plocha, tak poskytujú individuálnu oporu chrbtice, čím zaručujú vynikajúce ortopedické vlastnosti. Vrchná vrstva je zostavená z rôznych materiálov, väčšinou z peny alebo latexu.

Ďalšou obrovskou výhodou týchto matracov je ich vzdušnosť. Tá umožňuje uloženie na pevnú dosku a do priestorov s vyššou vlhkosťou vzduchu. Tieto priaznivé vlastnosti zaručujú dlhú životnosť taštičkových matracov.

Matrace Tropico ponúkajú veľmi kvalitné pružinové matrace Karina kokos alebo Arabela. Vyberte si, ktorý bude vyhovovať presne vašim požiadavkám.