Trendy interiérových dekorácií roku 2018, ktoré vás nesú minúť

Chystáte sa zariaďovať, inovovať interiér alebo len oživiť izby novými dekoráciami? Medzi trendami bytového dizajnu tohto roku si vyberie každý. A z módy určite nevyjdú ani v najbližších rokoch. Kladú totiž dôraz na funkčnosť, praktickosť, modernosť a príjemný pocit. Inšpirujte sa! Možno sa vám niektorý štýl zapáči a výber dekorácií bude o chlp jednoduchší.


Čiernobiela klasika

Túto jednoduchú, štýlovú a nadčasovú farebnú kombináciu obdivujú všetci milovníci minimalistického dizajnu. Môžete ju kombinovať v najrôznejších štýloch, od moderných priestorov po ArtDeco. Záleží len na vás, ktorú z farieb vyzdvihnete. Navyše znesú kombináciu výrazných ornamentov a geometrických prvkov. Záleží len na vašej fantázii a odvahe.

  • Čiernu a bielu kombinujte napríklad na koberci, vankúšikoch na gauč, fotkách na stenách, dlaždiciach v kúpeľni, riade v kuchyni aj obliečky v spálni. Matrac oblečte do snehobielych obliečok, periny a vankúše zabaľte do čierneho.

Zeleň každého druhu

Rok 2018 hlási návrat k prírode a všadeprítomnej zeleni. Drevo, prírodné materiály aj motívy, kvetinové vzory, listy, pierka, zelené steny, potlače chrobákov a motýľov, veľa kvetináčov, závesných rastlín alebo kokedama. Čím zelenšia, tým lepšie. Aj takto môže vyzerať moderný byt. Farbou roka bola vyhlásená svieža zelená farba greenery, tak sa jej nebojte.

  • Kvetinové vzory vyniknú na obliečkach, dekoračných vankúšoch i obrusoch. Bielu stenu oživí tapeta s motívom džungle alebo vtáčích pier. Živé kvety by nemali chýbať na žiadnom parapete, poličke alebo skrinke.

Elegantný zamat

Zamat v kombinácii s výraznými farbami? Rok 2018 hovorí áno! Pristanú mu tmavé farby ako bordó, fialová, zelená alebo temne modrá. Ak sa nebojíte riskantných a nevšedných dizajnových prvkov, siahnite po ňom. Zamat výrazne priťahuje pozornosť, preto s ním neplytvajte a dobre si rozmyslite, ktorý kúsok nábytku do neho oblečiete.

  •  Elegantnosť dodá napríklad čalúneniu pohovky, vankúšikom alebo závesom.

Mosadz alebo zlato?

Veď ono je to takmer jedno, na prvý pohľad sú od seba takmer na nerozoznanie. Zlatisté tóny sú in nielen na kovových častiach nábytku, žiaria aj na doplnkoch. Aby vynikli, kombinujte ich s neutrálnymi farbami a prírodnými materiálmi.

  • Mosadzný môžete kúpiť napríklad minimalistický konferenčný stolík. Ligotom na seba upútajú pozornosť dekoračné vankúšiky so zlatými flitrami.

Obrazy, obrazy a ešte raz obrazy

Od našich rodičov a starých rodičov sme zvyknutí na jeden obraz alebo svadobné fotografiu nad posteľou. Samozrejme, ak máte jeden veľký obraz, zaslúži si samostatnú stenu. Ak ale máte viac malých obrázkov, poskladajte ich na stenu vedľa seba. Neriešte vzdialenosti, rovnaké rámčeky, rovnaké motívy. Čím väčší mix štýlov, tým zaujímavejší výsledný efekt.

  • Ako vyskladať svoj životný príbeh zložený z rôznych fotografií, grafík, citátov, kresieb i malieb? Čisto podľa fantázie a citu.