Ako vám anatomický vankúš pomôže so zdravým spánkom

Hovorí sa, že 90% tela odpočíva pri spánku na matraci a 10% na vankúši. Lenže keď si dobre neodpočinie hlava (a šija), tak ani zvyšok nestojí za nič. Tomu sa snažia zabrániť anatomické vankúše, ktoré sa na uvoľnenie a regeneráciu krčnej chrbtice priamo zameriavajú.

Väčšina anatomických vankúšov čerpá svoje priaznivé vlastnosti z prispôsobivého materiálu, najčastejšie z lenivej peny.

Anatomický vankúš má vďaka lenivej pene výbornú tvarovú pamäť a pri kontakte s ľudským telom mäkne. Vankúš sa vďaka tomu úplne prispôsobí vášmu krku aj hlave - krásne vás obklopí a podoprie na tých správnych miestach.

Dôležitý je správny rozmer aj tuhosť

Aby anatomický vankúš správne fungoval, musíte ho vybrať sebe na mieru. Nesmie byť ani príliš tuhý, ani mäkký; ani veľký, ale ani malý. Platí, že:

  • Nadmerný tlak tuhého vankúša na krk môže zhoršovať krvný obeh.
  • Mäkký vankúš zase dostatočne nepodopiera krčnú chrbticu. Vinou toho sa chrbtica rúca a okolité svaly sú v trvalom napätí.
  • Ak si osoba so širokými ramenami a častým spánkom na boku vyberie malý a nízky anatomický vankúš, nijako si nepomôže. Chrbticu nebude mať v rovine a pomôže si akurát tak k zatuhnutej šiji.
  • Nízky vankúš je naopak vhodný na spanie na bruchu - vysoký vankúš by váš krk neprirodzene vychýlil.

Vankúš vyberajte v dobrej predajni

Zdá sa vám, že je toho veľa? A to sme sa ešte nedostali k správnemu tvaru - aj ten je totiž u anatomického vankúša dôležitý. Tvar vankúša vyberajte podľa svojich spánkových zvyklostí a najlepšie pod dohľadom [url:/sk/predajcovia skúseného predavača. Navštívte niektorú z predajní s anatomickými vankúšmi Curem a vyskúšajte si, ktorý vám bude vyhovovať najviac:

curem_original

Ani anatomický vankúš ale nezachráni všetko

Ak chcete so svojim chrbtom a krkom naozaj výrazne pohnúť k lepšiemu, je treba okrem kvalitného matraca a anatomického vankúša pridať na program dňa aj cvičenie, správne držanie tela a možno sa aj zamyslieť nad spánkovou polohou.