Ako vám anatomický vankúš pomôže so zdravým spánkom

Hovorí sa, že 90% tela odpočíva pri spánku na matraci a 10% na vankúši. Lenže keď si dobre neodpočinie hlava (a šija), tak ani zvyšok nestojí za nič. Tomu sa snažia zabrániť anatomické vankúše, ktoré sa na uvoľnenie a regeneráciu krčnej chrbtice priamo zameriavajú.

Väčšina anatomických vankúšov čerpá svoje priaznivé vlastnosti z prispôsobivého materiálu, najčastejšie z lenivej peny. Anatomický vankúš má vďaka lenivej pene výbornú tvarovú pamäť a pri kontakte s ľudským telom mäkne. Vankúš sa vďaka tomu úplne prispôsobí vášmu krku aj hlave – krásne vás obklopí a podoprie na tých správnych miestach.

Dôležitý je správny rozmer aj tuhosť

Aby anatomický vankúš správne fungoval, musíte ho vybrať sebe na mieru. Nesmie byť ani príliš tuhý, ani mäkký; ani veľký, ale ani malý. Platí, že:

  • Nadmerný tlak tuhého vankúša na krk môže zhoršovať krvný obeh.
  • Mäkký vankúš zase dostatočne nepodopiera krčnú chrbticu. Vinou toho sa chrbtica rúca a okolité svaly sú v trvalom napätí.
  • Pokiaľ si osoba so širokými ramenami a častým spánkom na boku vyberie malý a nízky anatomický vankúš, nijako si nepomôže. Chrbticu nebude mať v rovine a pomôže si iba tak k stuhnutej šiji.
  • Nízky vankúš je naopak vhodný na spanie na bruchu – vysoký vankúš by váš krk neprirodzene vychýlil.

curem 

Vankúš vyberajte v dobrej predajni

Zdá sa vám, že je toho veľa? A to sme sa ešte nedostali k správnemu tvaru – aj ten je totiž pri anatomickom vankúšiku dôležitý. Tvar vankúša vyberajte podľa svojich spánkových zvyklostí a najlepšie pod dohľadom skúseného predajcu.

Navštívte niektorú z predajní s anatomickými vankúšmi Curem a vyskúšajte si, ktorý vám bude vyhovovať najviac:

  • Anatomický vankúš Curem Mikádo vyrobený špeciálnou technológiou nástreku viskoelastickej peny CuremfoamTM s veľmi vysokou hustotou. Vankúš má obľúbený tvar "dražé", možno ho tak použiť nielen na spánok, ale aj pri práci - ako bedrovú podporu, pri relaxácii - na pohovke, na stoličke a pod.
  • Anatomický vankúš Curem Belveder má osvedčenú anatomickú konštrukciu podopierajúcu hlavu a krčnú chrbticu pri všetkých režimoch spánku (na chrbte aj na boku). Vankúš je opatrený veľmi jemnými masážnymi bodmi, ktoré jemne masírujú šijové partie, čím napomáhajú k uvoľneniu svalstva

Ani anatomický vankúš ale nezachráni všetko

Ak chcete so svojim chrbtom a krkom naozaj výrazne pohnúť k lepšiemu, treba okrem kvalitného matraca a anatomického vankúša pridať na program dňa aj cvičenie, správne držanie tela a možno sa aj zamyslieť nad spánkovou polohou.