3 letné tipy do vašej spálne

Horúce letné noci dokážu naše zaspávanie pekne pretiahnuť a znepríjemniť. Ranné slnečné lúče nás zase predčasne budia ostrým svetlom na tvári. Máme pre vás tipy na šikovné vychytávky, ktoré vám pomôžu s pokojným snívaním. Inšpirujte sa!

Škraboška na spanie.

Prebudenie slniečkom nie je úplne pre každého! Nemáte žalúzie alebo vaše okná chránia len priesvitné záclonky či závesy? K absolútnej tme vám pomôže očná maska ​​na spanie.

Jej veľkou výhodou je absolútne nenáročná skladnosť. Ak ste teda zvyknutí na tmu počas spánku doma, môžete si ju vziať bez problémov aj so sebou na dlhé cesty! S maskou na očiach a príjemne nastavenou klimatizáciou sa výborne vyspíte aj na cestách.

"Osviežte" sa perinou

Prikrývajte sa iba perinou z prírodného materiálu a vychutnajte si chladivý efekt prikrývky napríklad z mikrovlákna, saténu či ľanu. Pre maximálny efekt spite nahí!

Nepotrebujete v lete pre pokojný spánok žiadnu perinu? Naopak sa obávate, že by ste ju tak akurát skrz na skrz prepotil? Spite prikrytí aspoň plachtou. V lete stojí za zváženie obstaranie matracového chrániča, ktorý absorbuje pot a iné škodlivé mikroorganizmy. Výrazne tak predlžuje životnosť vášho matraca!

Samá voda

Naberte do misky niekoľko kociek ľadu a potierajte nimi najcitlivejšie body na tele. Zátylok, lakte, kolená či iné partie. Chladivý rituál môžete zdokonaliť tým, že sa budete ľadovať s partnerom navzájom. Je to skvelá možnosť, ako si obohatiť milostné hrátky. Veríme, že v lete dáte prednosť ľadovým kockám miesto rozpáleného vosku. :-)

Chcete čo najrýchlejšie zaspať a nemáte práve náladu, aby ste sa potierali ľadom? V takom prípade siahnite do mrazničky pre plachtu či malý anatomický vankúš, ktorý ste nechali niekoľko hodín zmraziť.