6 mesiacov a vankúš je zrelý na výmenu. Koľko slúži ten váš?

Kedy ste si naposledy kúpili nový vankúš? Ani nepamätáte? Tak v tom prípade sa pri najbližšej príležitosti poobzerajte po novom. Podľa odborníkov na spánok je ideálne meniť vankúš každý polrok. So správnou starostlivosťou vám môže vydržať aj dlhšie, nikdy ale na rovnakom vankúši nespite viac ako dva roky.

Ako dbať na hygienu v spálni

Kúpeľňu a kuchyňu určite pravidelne umývate, rovnako tak vysávate koberce, utierate podlahy a prach, ale čo okrem občasného vypratia obliečky robíte pre čistotu vašej postele?

Váš vankúš je pritom jedna z najviac namáhaných súčastí vašej domácnosti, pretože na ňom trávite tretinu každého dňa.

V vankúšmi (ale aj v matraci) sa časom hromadia nečistoty ako pot, vlasy a kúsky kože, ktorými sa živia roztoče. Čím špinavší vankúš, tým viac roztočov s vami spí v posteli. Po šiestich mesiacoch je kvôli tomu na čase kúpiť si vankúš nový. Nie každému sa ale chce tak často do vankúša investovať.

Ako sa teda o vankúš starať, aby vydržal čo najdlhšie?

  • Pravidelne perte poťah vankúša, pokojne každý týždeň
  • Vankúš denne natraste a vetrajte, ideálne na priamom slnku
  • Nechoďte spať s mokrými vlasmi alebo s neodlíčeným make-upom

Vankúš meňte najneskôr po dvoch rokoch

Aj keď sa o vankúš budete pravidelne starať, množeniu roztočov sa bohužiaľ úplne zabrániť nedá. Investície do nového vankúša sa oplatia, už pre ten lepší pocit. A aký vankúš si nabudúce vybrať? Jednoznačne odporúčame anatomický, ktorý sa postará o zdravie vašej krčnej chrbtice.

Vankúš Original pillow je napríklad vyrobený z dvoch typov lenivých pien, ľahko sa prispôsobí vašej chrbtici a má skvelú tvarovú pamäť. Na anatomickom vankúši je krčná chrbtica v prirodzenej polohe, vďaka tomu sa dokonale uvoľnia aj šijové svaly.

Nepodceňujte svoj ​​zdravý spánok, investujte do dôležitých vecí!