Niekoľkonásobná ochrana matraca

Nemusíte sa nijako starať o ochranu matraca. Nemusíte dbať na kvalitný poťah matraca, ani si kupovať chránič matraca. Nemusíte, ale ak chcete udržať matrac čistý, zachovať úžitkové vlastnosti a zároveň predĺžiť jeho životnosť, odporúčame zamerať sa na dôkladnú ochranu matraca.

Kvalitný poťah matraca je základ

Ochranu matraca môžete zaistiť hneď niekoľkými spôsobmi. V prvom rade kvalitným poťahom, ktorý je nevyhnutnou súčasťou každého matraca. Chráni ho pred znečistením, a niekedy dokonca pomáha navodiť a udržať zdravý a komfortný spánok. Napr. poťah Wellness ruší statickú energiu vznikajúcu pri spánku, ktorá negatívne ovplyvňuje ľudské telo. Kto si potrpí na dokonalosť detailov, môže vyberať z dizajnových poťahových látok TROPICO 2014.

Výhodou všetkých poťahov matracov Tropico je ich ľahká údržba. Pre jednoduchú manipuláciu sú vybavené zipsom, ktorý umožňuje rozdeliť ich na dve polovice a prať samostatne aj v práčkach pre menší objem bielizne. Zničenie nežiaducich roztočov zaistí pranie na 60°C.

Chránič matraca predĺži jeho životnosť

Poťahy matraca sú súčasťou jeho základnej výbavy, avšak ak chcete zabezpečiť dokonalú ochranu matraca, kúpte si tiež chránič matraca. Možno sa Vám to zdá ako zbytočnosť, ale verte, že dokáže predĺžiť životnosť matraca až o niekoľko rokov! Chráni ho pred znečistením a pôsobí ako tepelný izolant. Pre svoju nepriepustnosť sú chrániče matraca veľmi vhodné tam, kde hrozí nekontrolovateľný únik tekutín (napr. u malých detí). Chrániče sú v rohoch vybavené všitými gumovými pásikmi, ktorými sa ľahko prichytia k matracu. Vysoká teplota prania eliminuje zdraviu škodlivé mikroorganizmy. Vlastnosti matraca pritom nijako neovplyvní.