Sťahujete sa do nového? Nezabudnite na tieto 4 veci

Na kvalite nešetri. Naše mamičky nám túto poučku vštepovali do hláv odmala. Lenže pri zariaďovaní nového bývania a jeho výbavy vám z peňaženky miznú peniaze takou rýchlosťou, že rozpočet proste niekde obmedziť musíte. Poradíme, kde sa to naozaj neoplatí.

1. Skrine a úložný priestor

Už pri stavbe alebo rekonštrukcii sa zamyslite, či má vaše nové bývanie dostatok úložných priestorov. Ak nie, zvážte vstavané skrine. Využijete vďaka nim maximum priestoru a zároveň máte možnosť zvoliť si ich vnútorné rozvrhnutie. Ak sa sťahujete do prenájmu alebo nového bytu, investujte aspoň do kvalitných skríň. Lacné výrobky z preglejky sa rýchlo deformujú a tie naozaj nekvalitné sa vám môžu zložiť ako domček z kariet.

2. Kvalitná práčka

Je nenápadná, pritom na nej zo všetkých domácich spotrebičov záleží snáď najviac. S kvalitnou práčkou totiž môžete ušetriť čas aj peniaze. Najmä keď máte deti. Vyberajte takú, ktorá umožňuje odložený štart, ekologické pranie a je vybavená sušičkou. To oceníte najmä v malých bytoch, kde nemáte kam zavesiť bielizeň a do sušiarne sa vám behať nechce.

3. Pohodlná pohovka

Hoci je dominantou obývacej izby, dôležitejšie je, že na nej budete tráviť voľné večery a usadzovať návštevy. Vrátane detí. Snehovo biely kožený gauč na tenkých nôžkach síce vyzerá dobre, ale praktický ani pohodlný nebude. Lacné gauče zasa nemusia vydržať každodenné používanie a za pár rokov budete musieť kúpiť nový. Zdanlivo lacný kus nábytku sa vám tak poriadne predraží.

4. Vybavenie spálne

V spálni trávime tretinu života, preto si bez debát zaslúži kvalitné vybavenie. Koniec koncov to robíte pre svoje zdravie.

Základom je kvalitná posteľ. Pokiaľ do nej investujete teraz, vydrží vám na celý život. Na posteľ patrí rošt, ktorého výber tiež nepodceňujte. Vyberať môžete z pevných, polohovacích alebo roštov s výklopom. Správne zvolený môže posilniť alebo naopak zmenšiť vlastnosti vášho matraca.

Práve to je posledná vec, u ktorej by ste mali hľadieť na kvalitu. vďaka výhodným akciám nemusí byť ani drahý. Uvidíte, že sťahovanie je namáhavá činnosť a kvalitný spánok oceníte!