Starý matrac vylepšite topperom

Starý matrac už vám neslúži tak dobre a váš spánok už nie je zďaleka tak pohodlný a pokojný ako predtým? Hodil by sa nový matrac, ale nechcete alebo si nemôžete dovoliť zaobstarať ho? Praktickým a cenovo dostupnejším riešením sú skvelé vrchné matrace čiže toppery! Prečítajte si viac!

Prečo topper?

Vďaka kryciemu matracu pozdvihnete komfort vášho spánku do nebeských výšin! Môžete ho položiť na nový aj starší matrac, pokiaľ nie je značne preležaný. Topper má skvelé hygienické vlastnosti a je opatrený snímateľným a prateľným poťahom.

Uloženie vrchného matraca je veľmi jednoduché, ako už napovedá názov. :-) Topper položte na pôvodný matrac a zafixujte gumovými páskami. Potom klasicky povlečiete plachtou (cez oba matrace) a máte hotovo.

Topper zaobstaráte v rôznych variantách výšky, tuhosti a peny. Vyskúšajte napríklad topper z pamäťovej peny, ktorý je obľúbený pre svoje skvelé ortopedické vlastnosti. Poskytne vašim kĺbom úľavu a pohodlie.

Starý matrac zase ako nový?

Starý matrac bez zásadného poškodenia? Urobte nasledujúce opatrenia a vychutnajte si úplne rozdielny a fantastický spánok.

  1. Zložte poťah. Väčšina matracov je vybavená snímateľným poťahom. Odstráňte ho z matraca a vyperte podľa inštrukcií na bočnom lístku, zvyčajne na 60 ° Celzia.
  2. Vysajte matrac. Možno budete veľmi prekvapení, koľko prachu a maličkých čiastočiek kože sa nachádza práve na vašom matraci. Je to hotový raj pre premnožené baktérie. Dôkladne vysajte matrac z oboch strán.
  3. Utrite handričkou. Bude potrebovať vedro s horúcou vodou a čistú handru. Vlhkou handričkou matrac očistite.
  4. Vyvetrajte. Ošetrený matrac nechajte vyvetrať, najlepšie vo vertikálnej polohe a v bezprostrednej blízkosti okna.
  5. Umiestnite topper. Dôkladne vyvetraný a suchý matrac uložte späť na vhodný rošt postele a na naň položte vrchný matrac.
  6. Povlečte posteľ. Štandardným spôsobom "oblečte" svoju posteľ do čistého a užite si pohodlný a zdravý spánok!
  7. Opakujte. Celý proces opakujte v pravidelných intervaloch! Okrem posledného bodu dodržujte údržbu minimálne raz za tri mesiace, maximálne raz za rok. U obliečky sa doba výmeny líši v závislosti na sile znečistenia, obvyklá ideálna doba je okolo troch týždňov.