4 pravidlá pre originálnu a praktickú vianočnú výzdobu spálne

Až príde čas na vianočné upratovanie spálne, spojte ho s decentnou výzdobou. Ale pozor - existujú 4 pravidlá, ktoré by ste v prípade vianočnej výzdoby spálne nemali podceniť.

Ak si v spálni vystavíte figurínu Santa Clausa v životnej veľkosti, je stopercentne isté, že sa jej v noci zľaknete. Dekorácie by skrátka nikdy nemali byť natoľko výrazné, aby narušili celkový dojem. Preto sa v spálni zamerajte skôr na drobnosti, ktoré dotvoria útulnú atmosféru.

  • Pravidlo č. 1: urobte vianočné upratovanie postele

K Vianociam patrí vôňa čerstvo vypraných obliečok a červená, zelená a zlatá farba. Ak obliečky v takejto "sviatočnej" farbe nemáte, kúpte si ich. K nim prehoz alebo deku s vianočnými motívmi a získate krásnu a zároveň praktickú dekoráciu. Pod perinou a dekou vám totiž bude v noci teplejšie, čo v zime príde vhod.

  • Pravidlo č. 2: vyhnite sa blikajúcim a svietiacim dekoráciám

Mnoho ľudí si dáva do okien elektrické svietniky alebo svietiace reťaze. Do spálne ale tieto veci nepatria, pretože akékoľvek svetlo ruší kvalitu spánku. Miesto elektroniky tak zvoľte radšej prírodné dekorácie. Môžete tiež vyrobiť snehové vločky z papiera a prilepiť ich páskou na okno alebo obliecť plyšovému medvedíkovi šál a čiapku a s malým darčekom ho vystaviť na nočný stolík.

  • Pravidlo č. 3: s vôňami opatrne

Pri výrobe prírodných dekorácií pracujte s pekne vyzerajúcim vianočným korením, ako je škorica, klinčeky a badián. Spálňu príjemne prevonia, ale nič sa nemá preháňať. Vyhnite sa preto výrazne aromatickému potpourri, z ktorého vône vás môže rozbolieť hlava.

  • Pravidlo č. 4: poproste Ježiška o vybavenie, ktoré vám chýba

Možno ste pri vianočnom upratovaní postele zistili, že vám praská rošt, alebo že sa z vášho matraca pri každom dotyku práši. Práve na Vianoce máte pritom jedinečnú príležitosť poprosiť svojich blízkych o darček, ktorý skutočne využijete.

Alebo si urobte radosť sami a vyberte si matrac podľa svojho gusta.