Ako vybrať darčeky pre rodičov, ktorí už všetko majú? Máme 5 zaručených tipov

Tiež neradi od rodičov počúvate, že na Vianoce nič nepotrebujú, pretože už všetko majú? To je odpoveď, ktorá práve nepoteší. Existuje našťastie niekoľko darčekov, ktoré sa budú hodiť, a navyše urobia radosť.

1. Kúpte rodičom nový matrac

Viete, ako dlho spia rodičia na svojom matraci? Je dosť možné, že sa toto číslo šplhá cez 10 rokov. Na výmenu matraca je pritom optimálna doba po 7 rokoch. Jednak ide o hygienické hľadisko, ale aj o skutočný stav matraca.

Môžete sa rozhodnúť, či zaobstaráte jeden veľký manželský matrac alebo dva oddelené. Jeden veľký matrac sa odporúča v prípade, že obaja rodičia majú zhruba rovnakú hmotnosť a majú radi spánok na matraci rovnakej tuhosti. Pokiaľ však otecko váži viac ako mamička, alebo mamička preferuje spánok na mäkšom matraci ako otecko, je lepšie siahnuť po dvoch matracoch.

Na nových matracoch sa rozhodne neoplatí šetriť. Veď spánkom človek strávi tretinu života. Luxusný matrac by mal poskytovať dokonalé pohodlie a podporovať prirodzené zakrivenie chrbtice. Matrac Curem sa pýši unikátnou technológiou Curem IQ, ktorá dokáže tlak na telo optimalizovať v závislosti od hmotnosti a tvaru postavy spiaceho. Pri zaľahnutí navodí pocit beztiaže. Vďaka tomu, že sa matrac dokonale prispôsobí krivkám spáča, je spánok pokojnejší, pretože spiaca osoba nemá potrebu často striedať spánkové polohy.

curem

2. Pohodlný spánok pod novou prikrývkou alebo na ergonomickom vankúši

Kvalitný spánok je dôležitý bez ohľadu na vek. Užiť si ho môžete nielen na novom matraci, ale aj pod novou prikrývkou alebo na novom vankúši. Prikrývka by mala poskytovať optimálnu tepelnú pohodu, priedušnosť a mať dlhú životnosť. Najlepší je samozrejme výrobok z prírodných materiálov, najlepšie 100% bavlny. Výhodou je tiež možnosť prania v bežnej domácej práčke.

Aby rodičov ráno nebolel krk, môžete im pod stromček darovať vankúš vyplnený pamäťovou penou, ktorý sa dokonale prispôsobí polohe hlavy a dokáže uvoľniť krčné svalstvo. Niektoré vankúše sa dajú využiť ako bedrová opierka napríklad na pohodlnejšie sledovanie televízie.

3. Darujte spoločne strávený čas

Zhruba od 50-60 rokov ľudia už nehľadia na hmotné statky, čo sa zrejme týka aj vašich rodičov. Inak by si zrejme povedali, čo si na Vianoce želajú. V ich aktuálnej životnej fáze je pre nich najdôležitejší čas strávený so svojou rodinou. Môžete im teda darovať napríklad poukaz na spoločný víkend, ktorý strávite na chate v prírode alebo v hrejivom náručí wellness centra či hotela. Ak sú rodičia fyzicky zdatní, určite ich potešíte spoločným výletom napríklad do kúpeľného mesta alebo do krásnej prírody našich hôr.

lazne

4. Nech vás majú rodičia stále na očiach

Vďačným darčekom sú rozhodne fotografie. Skúste sa dohovoriť s blízkou rodinou a nechať sa spoločne odfotiť u profesionála. Alebo zostavte z fotografií koláž. Obľúbené sú aj fotoknihy a obrazy. Niektoré tlačiarne dokonca ponúkajú tlač fotografií na oblečenie, doplnky aj vankúše. Ak sú vaši rodičia zdatní v elektronike, môže ich potešiť digitálny fotorámik, ktorý bude plný vašich fotografií. K niektorým rámčekom sa môžete dokonca na diaľku pripojiť a nahrávať do nich fotky z miest, v ktorých sa aktuálne nachádzate.

darky_prarodice

5. Drobnosti darované od srdca

Pokiaľ máte dohodu, že si na Vianoce dávate s rodičmi len drobnosti, môžete siahnuť napríklad po darčekových kazetách kozmetiky pre mamičku. Oteckovi môže urobiť radosť ochutnávka dobrého alkoholu alebo kvalitné cigary. Hrejivý pocit na srdci vyvolajú aj poháre, ponožky či tričká s originálnou potlačou. Obľúbeným darčekom bývajú aj stolné hry, pri ktorých sa zíde celá rodina.