5 tipov na luxusný darček pre lepší spánok

Vianoce sú za dverami, väčšina z nás si láme hlavu s tým, čo nadeliť svojim najbližším. Radi by sme im zadovážili darček, ktorý neskončí na dne skrine pod hromadou ďalších vecí. Nájsť niečo také je pomerne náročné, ale nie nemožné. Čo tak niečo, vďaka čomu sa do každého dňa prebudia oddýchnutí a plní síl?

Na Štedrý deň sa tešia deti aj dospelí, s iskričkami v očiach hľadia pod stromček, čo tam na nich čaká. Určite sa tam nájde nejaký ten sveter alebo ponožky, knihy, hry a ďalšie podobné veci. Najskôr urobia radosť, časom ale skončia niekde odložené. Ich hodnota je len dočasná. Hľadáte niečo, čo bude obdarovanému slúžiť dlhú dobu? Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi.

darky_lozice_vanoce

Darčeky pre lepší a kvalitnejší spánok

Potreba spánku nás sprevádza každý deň. Večer líhame do postele s nádejou, že dnes sa naozaj dobre vyspíme a prebudíme sa plní síl do ďalšieho dňa. Nie vždy je nám to dopriate, na vine býva zle zvolený vankúš, nekvalitné matrace, príliš voľné pyžamo.


Tip číslo jedna: Bez kvalitného matraca to nepôjde

Chcete sa vyspať do ružova? Bez kvalitného luxusného matraca sa toho nedočkáte. Ako však poznať, že je matrac naozaj kvalitný a vhodný práve pre vás? Zamerajte sa na materiály, z ktorých je matrac vyrobený.

Viete, že medzi najžiadanejšie matrace patria tie z viskoelastickej peny, ktoré reagujú na prijímané teplo zmenou tvaru a tuhosti?


Tip číslo dva: Na správnom výbere vankúša záleží

Bez dobre vybraného vankúša skoro ani nezaspíte. Keď sa vám to náhodou podarí, prebudíte sa s bolesťou hlavy, chrbta a inými problémami. Vyhnite sa im kvalitným vankúšom. Viete, že by ste ho mali každých 5 rokov meniť?

Náš tip: Či už vaša voľba padne na klasický alebo anatomický vankúš, vždy je lepšie, keď sa dá prať, alebo je vyrobený z materiálu, ktorý odpudzuje prachové roztoče a baktérie.

darky_lozice_vanoce

Tip číslo tri: Pozor na výber prikrývky

Veľmi užitočným darčekom môže byť aj prikrývka. Je len málo ľudí, ktorí ju na sebe neznesú, preto nemôžete šliapnuť vedľa.

Asi najlepšie sú dvojvrstvové prikrývky, ktoré si hrúbkou prispôsobíte svojim potrebám. Skladajú sa totiž z dvoch prikrývok, jednej slabšej pre teplejšie dni, jednej silnejšej pre chladnejšie dni. Keď ich spojíte dokopy, máte prikrývku, ktorá vás zahreje aj počas tých najchladnejších nocí.

Tip číslo štyri: Aj na posteľných doplnkoch záleží

Matrac, vankúš a prikrývku už budúci obdarovaný má, čo teraz? Či už vyberáte darček pre mamičku, priateľku, manželku, priateľa alebo niekoho iného, stavte na obliečky, ktoré krásne vyzerajú, sú príjemné na dotyk, dobre od tela odvádzajú pot. Medzi najobľúbenejšie materiály obliečok patrí bavlna, krep, mikrovlákno a flanel, svojich priaznivcov získava aj bavlnený satén.

darky_lozice_vanoce

Tip číslo päť: Kvalita spánku sa odvíja aj od nočného úboru

Niekto nedá na kvalitné pyžamo dopustiť, iný spí napríklad v trenkách. Či už hľadáte darček pre ženu alebo muža, stavte na luxusnú spodnú bielizeň alebo pyžamo.

Náš tip: Luxusné dámske spodné prádlo žiadnu ženu neurazí, rovnako tak žena ocení pekné dámske pyžamo, ktoré bude príjemné na telo a pohodlné.