6 tipov z prírody, ako si dobiť energiu i bez návykovej kávy

Kolega v práci je celý nevrlý a nesústredený, pretože mu chýba kofeín. Práve v tej chvíli si možno hovoríte, že nechcete byť na káve závislí rovnako ako on. Preto pre vás máme 6 tipov, ako načerpať rýchlo energiu i bez kávy a chemických povzbudzovačov.

1. Zázračná rastlina z Amazónie


Pokiaľ potrebujete skutočne nakopnúť, ale pritom nechcete piť priemyslové energetické drinky, skúste podporné látky z prírody. Obľúbená guarana z Amazónie povzbudí, ale nie je návyková. Látka stimuluje pozornosť a naviac pomáha i pri chudnutí.

2. Povzbudzujúci kórejský kořeň


Ak vám nestačí jednorázový povzbudzovač, ale chcete mať dostatok energie dlhodobo, používajte extrakt zo ženšenu. Posilní imunitu a zbaví vás únavy. Existuje niekoľko druhov ženšenu, ale platí, že ten najúčinnejší je z Kóreje.

3. Chia semienka od Aztékov


Zaraďte do svojho jedálničku i chia semienka. Zoženiete ich v obchode so zdravou výživou alebo vo veľkých supermarketoch. Ako zdroj energie ich používali už Aztékovia a označenie “chia” je ich výraz pre sílu.

4. Horúca čokoláda plná kakaa


Dáte si kúsok čokolády a hneď máte viac sily do ďalšej práce? Presne také sú účinky kakaa, ktoré kvalitná čokoláda obsahuje. Alkaloidy a theobromin odbúrajú stres, navodia pohodu a človek lepšie zvláda zadané úlohy.

5. Koncentrovaná energia v pohári


Ďalším skvelým zdrojom zdravej energie sú zeleninové a ovocné šťavy nazývané freshe. Všetka sila zo zeleniny sa skoncentruje v niekoľkých dúškoch plných vitamínov. S kvalitným odšťavovačom je príprava fresha jednoduchá, takže si ho zvládnete dávať každý deň k raňajkám.

6. Nedocenený spánok


Ani akékoľvek dobré povzbudzovače vám nepomôžu, ak máte dlhodobý nedostatok spánku. Na chronický spánkový dlh si zarábate, pokiaľ spíte denne len 4 až 7 hodín. Preto si každý deň doprajte 8 hodín spánku na kvalitnom matraci ako je Curem C 1000.

Dvojvrstvový matrac je vyrobený zo špeciálnej peny CurefoamTM a o jeho kvalite svedčí to, že naň výrobca dáva 10 ročnú regresívnu záruku. Matrac je vysoký 19 centimetrov a skvelo si na ňom odpočiniete.