7 jarných tipov pre vašu spálňu

Keď sa pozrieme z okna, zistíme, že jar už prepukla naozaj naplno. Stromy a kvetiny kvitnú, vtáci spievajú, vzduch je čerstvý a voňavý. Urobte si radosť, a pozvite jarnú sviežosť aj do vašej spálne. Máme pre vás 7 tipov, ako to dosiahnuť.

1. Vymeňte obliečky

Ak ste v zime milovali spánok pod flanelovými alebo mikrovláknovými obliečkami, teraz ich skryte do skrine a vytiahnite hodvábne, krepové alebo bavlnené. Tieto materiály sú príjemné na dotyk, a k tomu ešte skvelo odvádzajú pot. Pre jarné obdobie dajte prednosť obliečkami vo svetlých farbách – žlté, zelené, biele, oranžové, najlepšie s jemným kvetinovým vzorom.

2. Obstarajte si nové matrace a vankúše

Pre jar nie sú typické len svetlé a veselé farby, ale taktiež jarná únava. Aby ste ju tento krát prečkali bez väčších problémov, spite! K dobrému a výdatnému spánku vám pomôže kvalitné matrace s prikrývkou a vankúšom. Ak sa vám zle spí, obzrite sa po novom matraci.

3. Urobte si radosť dekoráciami

Na nočný stolík si postavte jarnú dekoráciu z prírodných materiálov alebo ozdobnú sviečku, vymeňte obrázky so zimnou krajinou za motívy s kvetinami, vtáčikmi alebo rozkvitnutými lúkami. Pohľad na ne vás ráno pozitívne naladí.

4. Kvetov nie je nikdy dosť

Ak máte radi kvetiny a nie je alergici, postavte vázu s odrezanými kvetmi na okno alebo komodu. Len pozor na typy s výraznou vôňou (hyacint, orgován, a pod.), aby vás z nich zbytočne nebolela hlava.

5. Vetrajte

Otvorte okná dokorán a pustite si dovnútra čerstvý, svieži vzduch. Bude sa vám lepšie dýchať.

6. Pusťte svetlo do spálne

K priaznivým jarným energiám patrí a svetlo, preto umyte okná, odstráňte ťažké závesy, vymeňte hutné záclony za priehľadnejšie, a nechajte do spálne prúdiť žiarivé slnečné lúče.

7. Nalaďte sa sviežimi vôňami

Škoricové alebo vianočné vonné oleje skryte do šuplíku, na rad prichádza jabloňový kvet, citrus, fialky, orgován či rozkvitnutá lúka. Aromaterapia blahodarne pôsobí na telo, dušu a emócie.