Aj posteľ môže mať klimatizáciu ...

Býva vám v posteli často zima alebo naopak teplo? A viete, že posteľ môže mať klimatizáciu? Áno, technológie sa postupne dostávajú aj do našej spálne. Prečítajte si, čo všetko si môžete do svojej postele zaobstarať, aby vám v nej bolo príjemne za každého počasia.

Premôžte teplo tropických nocí

V lete má väčšina ľudí problém so spánkom. Ideálna teplota pre spanie je totiž asi 18°, vonkajšej teploty ale veľakrát ani v noci nespadnú pod 20°. Čo robiť, keď sa celú noc len potíte a prevaľujete?

Zoznámte sa s niekoľkými kurióznymi produktami, ktoré boli vyvinuté za účelom udržania optimálnej teploty vo vašej posteli:

  • Matracové chrániče, Topper a posteľná bielizeň Outlast® - regulujú telesnú teplotu a zamedzujú potenie
  • Matracový chránič ChiliPad - ochladzujúca podložka so špeciálnym systémom cirkulácie vody
  • Posteľový fén - špeciálne navrhnutý a priamo do lôžka zabudovaný systém, ktorý zaručuje cirkuláciu studeného vzduchu pod perinou
  • Gélová pamäťová pena - zaisťuje chladnejšie prostredie v lôžku
  • Vlnený topper - vlna hreje v zime a chladí v lete
  • Vodná posteľ alebo matrac - je chladnejšia ako bežné matrace

Vybrali by ste si? Nie všetky spomínané produkty sú k dostatiu v Slovenskej republike a pre niektoré z nich musíte vyraziť za hranice.

Ako sa v noci schladiť bez technológií?

V lete vám veľkú službu urobí ľad. Môžete ho dať do misky a nad ňou postaviť vetrák, alebo do postele rozmiestniť sáčky s ľadom, ktoré vás budú chladiť. Dobré je mať vychladenú posteľnú bielizeň a pyžamo, skúste ho teda aspoň hodinu pred spaním dať do mrazničky.

Pomôže vám aj pohár vody alebo vychladeného mätového čaju na nočnom stolíku. Cez deň potom nejedzte žiadne tučné jedlá, zvoľte radšej veľa ovocia a zeleniny, ktorá vás osvieži.