Aký matrac zvoliť, keď spíte na boku

Zaspávate a prebúdzate sa v polohe na boku? Nie ste rozhodne sami, takto podľa prieskumov spí absolútna väčšina ľudí. Telo však nie je v rovnej polohe a v niektorých miestach, ako sú boky a ramená, vytvára väčší tlak na matrac. Prečítajte si, aké matrace vám zaistia pohodlný spánok na boku, a prečo.

Vyskúšajte lenivú penu a ramenné kolísky

Na preležaných alebo lacných matracoch z nekvalitných materiálov vás v polohe na boku všetko tlačí. Takýto matrac totiž nie je schopný reagovať na zvýšený tlak v oblasti ramien a bedier. Moderný materiál, ako je lenivá pena, sa však tlaku prispôsobí a okopíruje tvar vášho tela, bez toho aby vytváral protitlak.

Niektoré matrace majú naviac takzvané ramenné kolísky:

  • Sú to zmäkčené miesta v oblasti ramien
  • Špeciálne ramenné kliny upravujú tuhosť matraca pod ramenami, a zároveň zvyšujú zotrvačnosť pamäťového efektu lenivej peny
  • Vďaka tomu vás v polohe na boku nič netlačí, chrbtica aj všetky svaly odpočívajú v prirodzenej polohe

Matrac Curem sa vám dokonale prispôsobí

Luxusné matrace vyrobené zo špeciálnej lenivej peny Curemfoam™ tej najvyššej kvality premenia váš spánok v maximálne pohodlný zážitok. Lenivá pena tvorí takmer polovicu výšky každého matraca, zvyčajne asi desať centimetrov. To je v porovnaní s ostatnými matracmi s lenivou penou až desaťkrát vyššia vrstva!

  • Pre pohodlný spánok na boku odporúčame predovšetkým matrac Curem C 5000 EGO, prípadne jeho tvrdšiu verziu Curem C 5000 EGO HARD.
  • Oba matrace majú vysokú vrstvu lenivej peny a ramenné kolísky z termoaktívnej BIO peny, vyrobenej zo sójového oleja.
  • Celková výška matracov je 26 centimetrov.
  • Matrace sú navyše vďaka vzduchovým kanálikom pre odvod vodných pár veľmi vzdušné.

Na matracoch Curem sa však vďaka vysokej vrstve lenivej peny pohodlne vyspíte v akejkoľvek polohe. Presvedčte sa sami, aký je to rozdiel!