Bolesti chrbtice sú 2. najčastejším dôvodom neschopenky. Zbavte sa ich raz a navždy

Už zase neviete, ako si v kancelárii sadnúť, pretože vás od rána bolí chrbát. Nie je to nič výnimočné, podobnými bolesťami niekedy trpelo 80 % populácie. Preto sme pre vás pri príležitosti Svetového dňa chrbtice, ktorý pripadá na 16. októbra, pripravili rady, ako sa tejto bolestí zbaviť.

Pozor na nárazové športovanie


Keď ste v dobrej kondícii, chrbát vás bolí len minimálne. Bohužiaľ mnoho ľudí celé dni vysedáva pri počítači a do posilovne chodí len nárazovo. Tam si nastavia maximálnu záťaž a potom sa čudujú, keď ďalší deň nemôžu vstať z postele.

Veľká nárazová námaha chrbtu škodí. Rizikové sú hlavne športy, ktoré preťažujú jednu polovicu tela ako tenis a golf.

Pán doktor, bolí ma chrbát

Bolesti chrbta bývajú tak úporné, že si mnoho ľudí kvôli nim musí k lekárovi pre neschopenku. Práve bolesti chrbta sú 2. najčastejším dôvodom pracovnej neschopnosti. Pred nimi sú už jen ochorenia dýchacej sústavy ako virózy a chrípky.

Najčastejšie chodia s bolesťami chrbta k doktorovi ľudia okolo 45 rokov a za posledných 10 rokov vzrástol počet operácií chrbtice 2krát. Chronické bolesti chrbta však nemusia vždy skončiť na operačnom stole.

Pomáha cvičenie a správny matrac

Veľkú rolu i v prípade bolestí chrbta hrá prevencia. Medzi najlepšie preventívne opatrenia patrí:

  • primeraný pohyb,
  • špeciálne cvičenie na chrbticu,
  • správne držanie tela.

Okrem správneho cvičenia je dôležitý i kvalitný matrac. Pokiaľ strávite 8 hodín v noci na starom preležanom matraci, nedivte sa, že sa ráno nemôžete ani zdvihnúť.

Skúste inteligentný matrac priamo pre ľudí trpiacich bolesťami chrbtice


Možno však máte lepší matrac, a aj tak vás chrbát stále ráno bolí. Problém môže byť v tom, že ste na tieto problémy náchylní a potrebujete naozaj špeciálny matrac ako je novinka v našej ponuke Curem C 4500.

Ten sme vyvinuli presne na mieru zákazníkom, ktorých trápia dlhotrvajúce bolesti chrbta. Matrac sa skladá z 3 vrstiev:

1. vrstva - 11 cm vysoké zónové jadro zo studenej peny, ktoré dodáva matracu odrazovú pružnosť, vzdušnosť a prirodzenú tuhosť,

2. vrstva - 7 cm vysoká vrstva pamäťovej peny s vysokým objemom, ktorá odľahčuje, podopiera a prináša pocit stavu “beztiaže”,

3. vrstva - 7 cm vysoká vrstva veľmi jemnej pamäťovej peny, ktorá uvoľňuje napäté svaly.

Matrac je naviac vybavený inteligentnou technológiou IQ COMFORT, ktorá dokáže nastaviť tuhosť podľa hmotnosti užívateľa.