Na každom centimetri záleží: Ako správne vybrať výšku postele

Obstarávate si novú posteľ a premýšľate, ako by mala byť vysoká? Ak máte problémy s pohybom, voľte čo najvyššiu posteľ. Pre rodiny s deťmi a milovníkov spánku v chlade sa zase hodí nižšia posteľ. Nechcete si kupovať novú posteľ, ale chceli by ste spať vyššie? Zvážte zaobstaranie vysokého matraca!

Vyššia posteľ znamená menej prachu a viac tepla

Ideálna výška postele sa pohybuje medzi 45 a 55 centimetrami (pre seniorov potom ešte minimálne o 10 cm viac). Šikovný stolár vám samozrejme vyrobí posteľ s ľubovoľnou výškou - len majte na pamäti základné fakty:

Vysoká posteľ

+ Lepšie sa z nej vstáva osobám so zhoršenou pohyblivosťou
+ Vo výške sa toľko nevíri prach zo zeme
+/- Na vyššej posteli je väčšie teplo
- Malé deti môžu z postele bolestivo spadnúť

Nízka posteľ

+ Bližšie k podlahe je väčšia zima, v letných mesiacoch je teda spánok príjemnejší
- Náročnejšie vstávanie a líhanie
- V spánku dýchate prach zo zeme

Ak teda nie ste alergici a nič vás nebolí, môžete spať s nadsádzkou na matraci položenom na paletách. Pre staršie osoby, ktoré navyše nemajú rady zimu, je však vhodnejšia vyššia posteľ. A ak si potrpíte na luxus, kúpte si rovno kontinentálnu posteľ, na ktorej sa vyspíte ako v najluxusnejšom hoteli.

Keď už s výškou postele nepohneme

Túžite po spánku vo výške, ale vaša existujúca posteľ ešte nedozrela na výmenu? Skúste nahnať pár centimetrov navrch vysokým matracom. Luxusný matrac, akým je napríklad Curem C5000 EGO, tvoria štyri vrstvy lenivej peny Curemfoam™ rôznych tuhostí a objemov s celkovou výškou 26 cm.

S podobným matracom vás čaká nielen zdravé a pohodlné spanie, ale tiež pocit, že ste doslova nad vecou.