Penové matrace

Nie je pena ako pena. V ponuke predajcov moderných matracov dnes nájdete najrôznejšie názvy pien - studená, lenivá, viscoelastická, PUR pena, BIO pena, polyuretánová, atď. Ale ako sa v tom vyznať a zvoliť pre vašu posteľ ten správny penový matrac? Možno vám trochu pomôže náš stručný prehľad pien, ktoré používa svetový výrobca matracov Hilding Anders ČR. P

Kombinácia lenivej a studenej peny

Lenivá pena (niekedy nazývaná aj viscopena alebo termopena) vyniká svojou schopnosťou absorbovať teplo ležiaceho človeka, a tým optimálne prispôsobiť svoju tuhosť všetkým polohám tela. Ďalej je charakteristická svojou výbornou tvarovou pamäťou, tzn. že sa po akejkoľvek zmene tvaru vráti do svojej pôvodnej polohy. Studená pena vzniká za studena pomocou vody, má teda otvorenejšiu štruktúru buniek ako napr bežné polyuretánové peny. Vďaka tomu je matrac vyrobený z tejto peny veľmi priedušný a tvarovo stály. Kombináciou lenivej a studenej peny sa ich vlastnosti zvyšujú, a tak vznikajú luxusné a komfortné matrace s vynikajúcimi ortopedickými vlastnosťami. Tieto matrace bývajú niekedy nazývané ako matrace s pamäťou, viscoelastickou, kozmickou alebo termoaktívnou penou. Uspokojujú aj tie najnáročnejšie požiadavky našich zákazníkov.

S penovým matracom Curem do vesmíru

Pre výrobu matracov Curem sa používa viscoelastická pena, ktorá tu síce už bola spomínaná, avšak v tomto prípade sa používa v špeciálnej úprave a s novou technológiou nástreku. Vysokoobjemová lenivá pena pod ochrannou známkou Curemfoam dosahuje tú najvyššiu kvalitu a využíva sa výhradne v Curem. Tie sú u svojich zákazníkov obľúbené predovšetkým vďaka tomu, že neustále poskytujú maximálnu stabilitu chrbtice, a to aj pri rôznych polohách spánku. Tým navodzujú telu veľmi príjemný pocit " stavu bez tiaže ".

Priedušná studená pena

V prípade matracov vyrobených zo studenej peny sa jedná vždy o sendvič - to znamená, že sa na výrobu matraca použila studená pena v kombinácii s ďalšou. Stretávajú sa teda peny rôznej tuhosti, vzdušnosti a pružnosti, čo zaisťuje ideálnu anatomickú polohu chrbtice. Komfortný matrac s jadrom zo studenej peny ponúka vynikajúce ortopedické vlastnosti.

Pena s dlhou životnosťou

V správnej ortopedickej polohe vám zostane chrbtica pri ležaní na penovom matraci vyrobenom z peny Flexifoam®. Vďaka svojej vyššej hustote a zvýšenej tuhosti poskytuje vysokú elasticitu, vzdušnosť a odolnosť. Tak si tieto penové matrace zachovávajú dlhú životnosť.

Prírodný produkt

Pre tých, ktorí myslia na životné prostredie a chcú šetriť náš ekosystém, sú určené matrace z BIO peny, niekedy nazývanej tiež peny Natur. Jedná sa o penu získanú čisto prírodnou cestou z oleja rastliny verenda (slovensky Ricín obyčajný). V podstate má podobné vlastnosti ako lenivá pena, ale ich obrovský rozdiel je práve v použitom materiáli. Suroviny z ropy sú úplne nahradené šetrnejšou ekologickou variantou.