Pre koho sú určené atypické matrace?

Rodičia ani gény si bohužiaľ vybrať nemôžeme. A dedičstvo, ktoré nám svojím prostredníctvom odovzdajú, nám môže nemalou mierou skomplikovať bežné denné činnosti, medzi ktoré nespochybniteľne patrí aj dostatočný a kvalitný spánok. Pýtate sa, čo majú spoločného gény so spánkom? Prečítajte si v našom článku...

Odpoveďou je telesná výška, veľkosť postele a s ňou súvisiace matrace. Problém s malou posteľou a nedostatočnými rozmermi matracov musí denne riešiť množstvo osôb vyššieho vzrastu, pre ktoré sú štandardne predávané matrace s typickými rozmermi skrátka nedostačujúce. Práve preto je v tejto situácii žiaduce zaujímať sa o atypické rozmery matracov, ktoré je možné podľa vašich špecifických požiadaviek vyrobiť. Komu môžu atypické matrace uľahčiť život?

Osoby vyššieho vzrastu

Prvá a zrejme najpočetnejšia skupina osôb, pre ktorých sú matrace s atypickými rozmermi nevyhnutnou súčasťou spálne, sú ľudia vyššieho vzrastu. Ideálnou voľbou je matrac, ktorý aspoň o 20 centimetrov presahuje vašu skutočnú výšku. Odporúčaná šírka matraca by mala byť aspoň 90 centimetrov. V prípade, že meriate 190 centimetrov, bude pre vás matrac s rozmermi 90x200 jednoducho nedostatočný a krajne nepohodlný. A práve v tejto chvíli sa dostávajú k slovu atypické matrace, ktoré si môžete nechať predĺžiť až na 220 centimetrov.

mala postel

Osoby stavajúce na prvé miesto komfort

Väčší matrac nemusí nutne preferovať iba vyššie osoby, ale aj všetci tí, pre ktorých je kvalitný spánok neodmysliteľnou súčasťou dňa a pre svoj osobný komfort jednoducho potrebujú dostatok miesta aj počas noci. Existujú aj ľudia menšieho vzrastu, ktorí si väčšiu posteľ a atypický matrac kúpia z čisto estetického dôvodu.

Nech je váš dôvod pre výber atypického matraca akýkoľvek, vždy so svojím prianím kontaktujte predajcu, všetky matrace Curem je možné totiž vyrobiť aj na mieru.

curem