Pre koho sú určené atypické matrace?

Rodičov ani gény si bohužiaľ vybrať nemôžeme. A dedičstvo, ktoré nám prostredníctvom seba predajú, nám môže nemalou mierou skomplikovať bežné denné činnosti, medzi ktoré bezpochyby patrí tiež dostatočný a kvalitný spánok. Pýtate sa, čo majú spoločného gény so spánkom? Prečítajte si v našom článku...

Odpoveďou je telesná výška, veľkosť postele a s ňou súvisiaci matrac. Problém s malou posteľou a nedostatočnými rozmermi matracov musí denne riešiť mnoho osôb vyššieho vzrastu, pre ktoré sú štandardne predávané matrace s typickými rozmermi skrátka nedostačujúce. Práve preto je v tejto situácii žiaduce zaujímať sa o atypické rozmery matracov, ktoré je možné podľa vašich špecifických požadaviek vyrobiť. Komu môžu atypické matrace uľahčiť život?

Osoby vyššieho vzrastu

Prvá a zrejme najpočetnejšia skupina osôb, pre ktoré sú matrace s atypickými rozmermi nevyhnutnou súčasťou spálne, sú ľudia vyššieho vzrastu. Ideálnou voľbou je matrac, ktorý aspoň o 20 centimetrov presahuje vašu skutočnú výšku. Doporučená šírka matraca by mala činiť aspoň 90 centimetrov. V prípade, že meriate 190 centimetrov, bude pre vás matrac s rozmermi 90x190 jednoducho nedostatočná a krajne nepohodlná. A práve v tejto chvíli sa dostávajú k slovu atypické matrace, ktoré si môžete nechať predĺžiť až na 220 centimetrov.

Osoby kladúce na prvé miesto komfort

Väčšie matrace nemusia nutne preferovať len vyššie osoby, ale tiež všetci tí, pre ktorých je kvalitný spánok neodmysliteľnou súčasťou dňa a pre svoj osobný komfort jednoducho potrebujú dostatok miesta aj behom noci. Existujú tiež ľudia menšieho vzrastu, ktorí si väčšiu posteľ a atypický matrac kúpia z čiste estetického dôvodu.

Nech je váš dôvod pre výber atypického matraca akýkoľvek, vždy so svojim prianím kontaktujte predajcu a nechajte si vyrobiť matrac, ktorý bude presne odpovedať vašim predstavám aj špecifickým požiadavkám.