S našimi tipmi novoročné predsavzatia dodržíte!

Viete, aké sú 4 najčastejšie novoročné predsavzatia? Viac cvičiť, nepiť alkohol, prestať fajčiť a žiť zdravšie. Prinášame tipy, ako ich tento rok konečne dodržať.

S novoročnými predsavzatiami sa najčastejšie spájajú 2 problémy:

  1. nedostatok motivácie,
  2. príliš veľké alebo neurčité ciele.

Základom je preto svoje predsavzatia konkretizovať a stanoviť si odmeny pri ich dodržiavaní rovnako ako tresty pri porušovaní.

Budem viac cvičiť

Najprv si odpovedzte na otázku, prečo chcete viac cvičiť. Chcete žiť zdravšie? Schudnúť pár kíl? Vyrysovať svaly? Stanovte si jeden cieľ, napríklad zhodiť do letnej dovolenky 5 kg, a na ten sa potom zamerajte.

Aby ste mali motiváciu, dohodnite sa na cvičenie s kamarátkou. Ako trest pri nedodržaní cvičebného plánu si stanovte napríklad generálne upratovanie bytu.

Nebudem piť alkohol

Na rozdiel od predchádzajúceho predsavzatia, u tohto sa nemusíte pýtať prečo. Alkohol nesvedčí nikomu a keď sa ho vzdáte, rozhodne o nič neprídete. Mnoho ľudí toto predsavzatie rieši najrôznejšími detoxmi, po ktorých opäť začnú piť.

Vy si radšej stanovte jasné pravidlá a dodržujte ich celý rok. Môže ísť o zákaz pitia doma, zákaz pitia tvrdého alkoholu alebo nahradenie vína vinným strikom.

Prestanem fajčiť

Ani tu sa nemusíte pýtať prečo. Za svoje rozhodnutie si naopak zaslúžite pochvalu. So svojím zámerom sa zverte ľuďom vo vašom okolí - budú vás motivovať a zároveň strážiť. Druhým tipom je nevzdávať sa fajčenia hneď, ale radšej postupne znižovať dávky. Najmä ak patríte medzi silných fajčiarov.

Peniaze, ktoré by ste inak dali za cigarety, si odkladajte bokom a šetrite na konkrétnu vec, po ktorej túžite. Plnením novoročného predsavzatia si tak zároveň zarobíte napríklad na luxusný matrac.

Budem žiť zdravšie

Toto predsavzatie je snáď najobsiahlejšie zo všetkých. Schová sa pod neho pravidelný pohyb, diéta i kvalitný spánok. Vopred si preto rozmyslite, čo a ako chcete dosiahnuť. Odporúčame zamerať sa hlavne na zdravý spánok, pretože vďaka nemu budete mať silu na plnenie ďalších predsavzatí.

Základom je kvalitný matrac s ortopedickými vlastnosťami a skvelou priedušnosťou. Jedine taký vás ochráni pred bolesťami chrbta i roztočmi. Luxusný matrac je nielen investícia do zdravia, ale predovšetkým skvelá motivácia pre plnenie predsavzatí týkajúcich sa zdravého životného štýlu.