Zoznámte sa s technológiami pre výdatný spánok

Moderné technológie už si našli cestu do všetkých oblastí nášho života. Vývojári technológií a aplikácií do chytrých telefónov sa nám snažia uľahčiť aj spríjemniť život, a okrem iného aj vylepšiť kvalitu nášho spánku. Predstavujeme vám výber aplikácií a technických noviniek, ktoré vám zaistia výdatnejší spánok.

Aplikácia Sleep as Android

Táto aplikácia pre chytré telefóny so systémom Android vás dokáže prebudiť vo chvíli, keď je váš spánok najľahší. Prebudenie potom nie je tak nepríjemné ako uprostred hlbokého spánku, kedy sa vám navyše snívajú sny.

Ako to dokáže? Stačí položiť telefón pod vankúš a aplikácia Sleep as Android bude celú noc sledovať priebeh fáz vášho spánku.

Náramok Jawbone

Chcete mať prehľad o svojej celodennej fyzickej aktivite, vedieť, koľko ste vyšli schodov alebo koľkokrát ste sa v spánku prevalili na posteli? Noste šikovný náramok Jawbone, kedykoľvek ho môžete pripojiť do počítača a prezrieť si všetky štatistiky. Podľa toho potom upravíte svoju dennú rutinu.

Aplikácia Sleep Cycle

Ak vlastníte telefón so systémom iOS, vyskúšajte aplikáciu Sleep Cycle. Ako názov napovedá, aplikácia podobne ako Sleep as Android sleduje fázy vášho spánku. Ráno si môžete prezrieť prehľadné grafy vašej spánkové aktivity vrátane odporúčaní, čo môžete robiť lepšie.

Monitorovací systém FitBit One

Ak neradi nosíte náramky, môžete si namiesto neho dať malú krabičku do vrecka. FitBit One je systém, ktorý rovnako ako Jawbone sleduje vaše telo po celý deň. Zistíte napríklad, ako dlho zaspávate alebo koľko hodín trávite hlbokým spánkom.

Aplikácia Sleepbot

Tretia aplikácie v našom výpočtu je určená pre systém Android. SleepBot Dokáže zaznamenať vaše chrápanie, rozprávanie zo spánku alebo problémy s dychom. Navyše vám dá tipy, ako spánok zlepšiť.

Zaujala vás niektorá z týchto technológií? Ak áno, vyskúšajte ju! Možno sa po dlhej dobe konečne poriadne vyspíte.