Ako matrace z pamäťovej peny pomáhajú s bojom proti bolestiam chrbta, kĺbov a svalov

V tomto článku si priblížime, ako môže luxusný matrac z pamäťovej peny pomôcť s bojom proti bolestiam chrbta a svalov, ako aj pri ďalších problémoch, ako sú preležané rameno, bolesť bedrových kĺbov a časté budenie. To môže mať vplyv nielen na kvalitu vášho spánku, ale aj na vaše celkové zdravie a pohodu. 

Ako funguje pamäťová pena a aké sú jej výhody

Matrace z pamäťovej peny sú navrhnuté tak, aby sa v reakcii na tlak pomaly tvarovali podľa tela, a tým rovnomerne rozložili telesnú hmotnosť. Zároveň sú pružné a po odstránení telesnej hmotnosti a tlaku sa vrátia do pôvodného tvaru. Pamäťová pena pri kontakte s telesným teplom zmäkne, vytvaruje sa podľa vašich jedinečných kontúr a rovnomerne rozloží vašu hmotnosť.

Ďalšou dôležitou súčasťou fungovania pamäťovej peny je to, že jej viskozita klesá s teplotou. To znamená, že čím je teplejšia, tým je menej tuhá a pružnejšia. To je dôvod, prečo sú matrace z pamäťovej peny po určitej dobe ležania na nich mäkšie alebo poddajnejšie, pretože vaše telesné teplo zvyšuje teplotu spacej plochy.

 pametova_pena

Ako pamäťová pena pomáha uvoľniť napätie v tele a zlepšiť kvalitu spánku

Pamäťová pena znižuje tlakové miesta po celom tele tým, že rovnomerne rozkladá vašu váhu po matraci. Keď spojíte odľahčenie tlaku s tvarovaním a podporou chrbtice, akú poskytuje pamäťová pena, výsledkom je pohodlný matrac, ktorý sa sám vytvaruje okolo vašich ramien, chrbta a bokov a zabráni tak vzniku bolestivých miest, ako sú bolesti bedier a ramien po prebudení. Matrace z pamäťovej peny znižujú riziko vzniku preležanín a zlepšujú krvný obeh. Práve dobrý krvný obeh znižuje možnosť vzniku bolesti a necitlivosti kĺbov.

bolest_zad

Spánková poloha pri bolestiach chrbta

Podľa posledných štúdií je najúčinnejšou spánkovou polohou na úľavu od bolesti chrbta spánok na boku s vankúšom vloženým medzi kolená. To pomáha odľahčiť vášmu chrbtu. Nohy si mierne pritiahnite k hrudníku, ale nepokrčte ich (fetálna poloha), pretože to by mohlo bolesť chrbta ešte zhoršiť. Pamäťová pena je jedným z najlepšie tvarovaných materiálov pre osoby spiace na boku, pretože tlmia tlak na boky, ramená a kolená, práve pri spánku na boku. To je nevyhnutné, ak spíte na jednom boku niekoľko hodín bez otáčania.

Odporúčané matrace z pamäťovej peny

Curem C 3500 - Starostlivo zvolené najkvalitnejšie materiály, ich špeciálne poradie a pomer zaistia výnimočný pocit beztiaže, kedy matrac nevyvíja na telo žiadny tlak. Najvyššia funkčnosť a komfort doladí prateľný poťah s obsahom prírodných vlákien.

Curem C 7000 XD - Nájdite si cestu k dokonalej regenerácii spoločne s matracom Curem. Model C 7000 XD je ako jediný z celého radu tvorený štyrmi vrstvami, ktoré vám počas spánku zaistia absolútne pohodlie a uvoľnenie. Výnimočnosť mu dodáva pena XDURA s mimoriadnymi vlastnosťami, akými sú extra pružnosť, vysoká húževnatosť a skvelá termoregulácia. Je vhodnou voľbou pre tých, ktorí sa viac potia. Matrac disponuje aj zvýšenou nosnosťou 150 kg.