Čaká vás pracovný pohovor? Vyspite sa naň!

Máte možnosť získať svoju vysnívanú prácu? Snažte sa urobiť maximum, aby ste pri pohovore zaujali a boli pripravení! Spísali sme najdôležitejšie fakty, ktoré sú pre výsledok rozhodujúce!

1. Ako sa pripraviť?

 * Vedomosti a informácie

Bezpochyby najdôležitejšia časť. Popravde si odpovedzte, či máte požadované znalosti na ponúkanú pozíciu, poprípade si nejakú tú medzeru v pamäti doplňte či osviežte.

Spíšte si prípadné otázky, ktoré môžu počas pohovoru zaznieť, a prichystajte si uspokojivé odpovede. Prejdite znovu svoj životopis a nahlas si zopakujte vaše doterajšie skúsenosti. Neleňte a zistite si o danej firme dostupné informácie. Získate tým plusové body a váš záujem budú brať vážne!

 * Vzhľad

Všeobecné pravidlo pre vhodné ošatenie na pohovor znie: "Mierna elegancia, hlavne žiadna extravagancia!". Dbajte na čistotu odevu, obuvi i seba samého. Zvoľte oblečenie, ktoré vám bude pohodlné, aby neodvádzalo vašu pozornosť pri pohovore.

2. Relax a spánok

Po dôkladnej príprave si doprajte trochu relaxácie a uvoľnite svoju myseľ. Pustite si napríklad obľúbenú muziku, zapáľte sviečky a naložte sa do horúcej vane. Až uznáte za vhodné a osušíte sa, neopúšťajte svoj milý rituál príliš rýchlo. Naopak sa zabaľte do príjemného županu a vychutnajte si napríklad ešte teplý čaj s medom.

Zabudnite večer pred pohovorom na bujaré večierky a ponocovanie. Doprajte si kvalitný spánok! Potrebujete sa cítiť sviežo a vyhnúť sa maskovaniu kruhov pod očami. Dlhý spánok s vami dokáže zázraky.

3. Čo si vziať so sebou?

Vopred sa uistite, že máte všetko, čo po vás zamestnávateľ požaduje. Niektorí chcú doložiť rôzne certifikáty alebo diplomy. Nechcú ich po vás? Potom si ich aj tak vezmite so sebou a počkajte si na vhodnú príležitosť, kedy ich potenciálnemu zamestnávateľovi ukážete. Ocenia minimálne vložený čas a energiu do vašej prípravy.

Vždy majte pri sebe vytlačený životopis, papier a niečo na písanie. To je základ!

Nezabudnite si doma úsmev a pozor na podceňované podanie ruky. Pevný a sebavedomý stisk. Stisku ala "leklá ryba" sa vyhnite!

Prajeme veľa šťastia a úspechu v získaní svojej vysnívanej práce!