6 tipov ako na poslednú chvíľu zhodiť pár kíl

Vianoce sú síce okrem iného sviatky jedla, ale u štedrovečernej večere chce dobre vyzerať každá. Preto pre vás máme niekoľko tipov, ako ešte na poslednú chvíľu môžete schudnúť a byť pri slávnostne prestretom stole tou najkrajšou.

Aby bolo jasno – rýchle úbytky váhy nie sú zdravé a pár kíl dole za trápenia v predvianočnom zhone nestojí. Hrozí totiž, že na váš oslabený organizmus zaútočia všadeprítomné bacily a namiesto úžasného vzhľadu zaujmete svoje okolie chrípkou ako hrom.

Našťastie existujú bezpečné spôsoby, ako sa aj v predvianočnom zhone dostať do formy.

1. Všetko si naplánujte

Pokiaľ sa jedného rána prebudíte s myšlienkou, že do Vianoc schudnete, nestačí to. Povedzte si konkrétne, koľko kíl chcete zhodiť a ako to hodláte dosiahnuť. A buďte realistickí - viac ako 5 kg nie je možné a denné návštevy posilňovne zrejme aj v období adventu nevyjdú.

hubnuti

2. Zľahka cvičte

Cvičenie by ale rozhodne vo vašom pláne malo mať svoje miesto. Viac choďte a ďalej zvoľte pohybovú aktivitu podľa svojich preferencií. Pokiaľ chcete primárne schudnúť, zamerajte sa na aeróbny pohyb a venujte sa mu minimálne hodinu 4x týždenne.

3. Po cvičení zájdite do infrasauny

Aby ste chudnutie podporili, zájdite si po cvičení na pol hodiny do infrasauny. Blahodarné žiarenie nielen podporí regeneráciu svalov, ale samo o sebe podporuje chudnutie. Navyše posilní imunitu a v drevenej kabíne si skvele oddýchnete.

sauna

4. Sledujte si porcie

Nepúšťajte sa do žiadnych dramatických diét a nehladujte. Ďaleko lepšie je jesť päťkrát denne primerané porcie. Základom by mala byť zelenina, diétne mäso (kuracie, morčacie) a ďalšie bielkoviny (vajcia, tofu). Vyhýbajte sa akurát nadúvavým potravinám, ktoré vám ploché brucho rozhodne nevykúzlia.

5. Jedzte naposledy 3-4 hodiny pred spaním

Večera by mala byť ľahká a ideálne zložená zo sacharidov, bielkovín a zeleniny. Vhodnou kombináciou je napríklad plátok ryby s ryžou a zeleninovým šalátom. Pokiaľ by vás trápil veľký hlad, dajte si ešte druhú večeru najneskôr 2 hodiny pred spaním. Je to lepšie, než ísť spať o hlade.

6. Pravidelne a kvalitne spite

Kvalitný spánok trvajúci aspoň 8 hodín neslúži len na chudnutie, ale je to univerzálny recept na krásu. Zmiznú vám kruhy pod očami, budete mať žiarivejšiu pleť a tiež viac energie na zvládnutie celých Vianoc.

Základom poriadneho spánku je predovšetkým kvalitný matrac, z ktorého ráno nebudete vstávať s bolesťami chrbta. Opuchnuté oči zase môžu byť príznakom, že je váš matrac plný roztočov a u vás prepuká alergia. Pokiaľ uvažujete o obstaraní nového matraca, odporúčame napríklad luxusný matrac Curem 4500.

spanek

 

Prečítajte si aj ďalšie články z nášho magazínu: