Viscoelastické matrace - len tieň vás kopíruje lepšie

Predstavte si, že si po náročnom dni idete ľahnúť do postele a len čo položíte hlavu na vankúš, prestanete vnímať okolitý svet a ocitnete sa v stave beztiaže. Tento pocit je typický pre matrac z viscoelastickej peny, ktorá sa dokonale prispôsbobí vášmu telu, a vy vďaka tomu pod sebou takmer nič necítite. Prečítajte si viac!

Pamäťová pena pamätá na každý záhyb vášho tela

Viscoelastická pena (inak tiež lenivá alebo pamäťová) reaguje na teplo. To znamená, že po vašom ľahnutí začne meniť svoju tuhosť a mäknúť predovšetkým v miestach, na ktoré pôsobí najväčší tlak. Po chvíli sa dokonale prispôsobí vášmu telu, v oblasti bedier a ramien je najmäkšia, inde zostáva pevnou oporou.

Spánok na viscoelastickom matraci je:

  • maximálne pohodlný
  • neprerušovaný
  • zdravý pre chrbticu a svalstvo
  • hlboký a kvalitný

Neprirodzená poloha chrbtice v spánku často býva príčinou bolesti chrbta a hlavy. Na matraci z lenivej peny je ale chrbtica vždy v správnej polohe, či už spíte na boku, na chrbte alebo na bruchu. Vďaka tomu sa uvoľnia všetky chrbtové aj šijové svaly a až do rána pokojne odpočívajú.

visco

Doprajte si luxusný spánok na matraci Curem

Pri výbere nového matraca si všímajte, aká vysoká je vrstva z lenivej peny. Čím vyššia, tým lepšie sa vám matrac zvládne prispôsobiť. Medzi najkvalitnejšie matrace patria matrace značky Curem, ktorých vrstva z viscoelastickej peny tvorí takmer polovicu objemu celého matraca.

Napríklad Curem C 3000 HY je 22 cm vysoký matrac tvorený z celkom troch vrstiev starostlivo zvolených pien najvyššej kvality pre dokonalú regeneráciu vášho tela. Vrchná vrstva pamäťovej peny CuremfoamTM na ložnej ploche poskytuje prirodzenú tuhosť a väčšiu podporu celého tela. Stredná vrstva špeciálnej vysoko pružnej hybridnej peny prináša spojenie najlepších vlastností studených pien a latexu. Ponúka zvýšenú odolnosť pri trvalom zaťažení, a zároveň zachováva vysokú pružnosť, výbornú vzdušnosť a skvelú termoreguláciu. Základňou je profilované 7-zónové ortopedické jadro. Jeho hlavnou úlohou je matracu dodať vzdušnosť, odrazovú pružnosť a v neposlednom rade aj prirodzenú tuhosť, ktorú šikovne optimalizuje profilácia Curem-Core podľa zaťaženia.

curem_c3000hy

Zažite každú noc pocit beztiaže a prebúdzajte sa plní energie, stavte na viscoelastickú penu!

Prečítajte si aj ďalšie články: