Viscoelastické matrace - len tieň vás kopíruje lepšie

Predstavte si, že si po náročnom dni idete ľahnúť do postele a len čo položíte hlavu na vankúš, prestanete vnímať okolitý svet a ocitnete sa v stave beztiaže. Tento pocit je typický pre matrac z viscoelastickej peny, ktorá sa dokonale prispôsbobí vášmu telu, a vy vďaka tomu pod sebou takmer nič necítite. Prečítajte si viac!

Pamäťová pena si pamätá každý záhyb vášho tela

Viskoelastická pena (inak tiež lenivá alebo pamäťová) reaguje na teplo. To znamená, že po vašom zaľahnutí začne meniť svoju tuhosť a mäknúť predovšetkým v miestach, na ktoré pôsobí najväčší tlak. Po chvíli sa dokonale prispôsobí vášmu telu, v oblasti bedier a ramien je najmäkšia, inde zostáva pevnou oporou.

Spánok na viscoelastickom matraci je:

  • Maximálne pohodlný
  • Neprerušovaný
  • Zdravý pre chrbticu a svalstvo
  • Hlboký a kvalitný

Neprirodzená poloha chrbtice v spánku často býva príčinou bolesti chrbta a hlavy. Na matraci z lenivej peny je ale chrbtica vždy v správnej polohe, či už spíte na boku, na chrbte alebo na bruchu. Vďaka tomu sa uvoľnia všetky chrbtové aj šijové svaly a až do rána pokojne oddychujú.

Doprajte si luxusný spánok na matraci Curem

Pri výbere nového matraca si všímajte, ako vysoká je vrstva z lenivej peny. Čím vyššia, tým lepšie sa vám matrac zvládne prispôsobiť. Medzi najkvalitnejšie matrace patrí matrac značky Curem, ktorého vrstva z viscoelastickej peny tvorí takmer polovicu objemu celého matraca.

Matrac Curem C 2000 je 21 cm vysoký, spodnú vrstvu tvorí pena Curemfoam ™, vrstvu pod ložnou plochou potom lenivá pena Curemfoam ™ Visco 85. V jadre matraca sú ventilačné kanáliky, ktoré zaisťujú cirkuláciu vzduchu. Luxusný poťah matraca ľahko vyperiete na 60°, a udržíte ho tak dlhšie ako nový.

Zažite každú noc pocit beztiaže a prebúdzajte sa plní energie, stavte na viscoelastickú penu!